داستان شروع یک رویا

در این صفحه شما با بخشی از رویای راکت و نحوه شکل‌گیری راکت آشنا خواهید شد
داستان شکل گیری راکت

شاید شما از قبل راکت را به عنوان یک مرجع آموزش آنلاین برای زبان‌ها و ابزارهای برنامه‌نویسی و طراحی وب و موبایل بشناسید . اما ممکن است با داستان شکل‌گیری راکت آشنا نباشید . داستان راکت در آنجایی شکل گرفت که من یعنی سید حسام موسوی علاقمندی شدیدی برای یادگیری زبان‌ها و ابزارهای به‌روز برنامه‌نویسی داشته‌ام اما متاسفانه هیچ آموزش آنلاین یا دسته کم آموزش به‌روزی برای آنها به زبان فارسی در وب فارسی وجود نداشت . از این رو تصمیم گرفتم در قالب یک وبسایت تحت عنوان مجله آموزشی راکت سعی کنم به کاربران ایرانی کمک کنم تا بتوانند با زبان‌ها، ابزارهای جدید و به‌روز آشنا شوند، که به آنها کمک میکنند سریع‌تر به اهداف خود برسند. داستان راکت در اردیبهشت ۱۳۹۴ شکل گرفت است و تا به امروز که در اینجا هستیم تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا بتوانیم به کاربران ایرانی و علاقمند کمک کنیم تا بتوانند زبان‌ها و ابزارهای به‌روز جهانی را فرابگیرند و خود را آماده شروع کسب‌ و کار یا استخدام در شرکت‌های مختلف کنند.

هدف ما در راکت

ما به عنوان یک وبسایت آموزشی سعی داریم به همه شما عزیزان فارسی زبان کمک کنیم که در این دنیای بی کران از زبان ها و فریمورک‌ها و ابزارهای مختلف برنامه نویسی مسیر فعالیت خود را پیدا کنید و همچنین سعی داریم در این مسیر همراه شما باشیم تا این قابلیت را بدست بیاورید که از دانش کسب شد در کسب و کار خود یا برای استخدام در شرکتی که قصد فعالیت در آن را دارید استفاده کنید . هدف ما پیروزی شماست . از این رو تصمیم ما ایجاد کردن یک فضای دوستانه است، که هم برای آموزش و هم برای ایجاد ارتباط و حل مشکل برنامه نویسان مختلف در فضای وب فارسی مورد استفاده قرار بگیرد تا در کنار یادگیری ابزارهای جدید، به عنوان یک برنامه نویس بتوانید مشکلاتتان را در راکت حل کنید یا حتی قادر باشید شغل آینده خود را پیدا کنید

بخشی از فعالیت های راکت
آموزش آنلاین

مهم ترین بخشی که راکت بر اساس آن بنا نهادِ شد است ، بخش آموزش آنلاین سایت است . که در این بخش ما سعی داریم، کار با جدیدترین زبان‌ها، فریمورک‌ها و ابزارهای برنامه نویسی جهان را به فارسی زبانان آموزش دهیم. ما در راکت تمام سعی خود را می‌ کنیم تا بتوانیم دوره های به‌روز و کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم و شما را برای بازار کار آماده کنیم. این برای یک وبسایت آموزشی کار بسیار دشواریست که در عین به‌روز بودن محتوا، سعی کند، آموزش های را تهیه کند که از کیفیت بالا برخورددار باشد. اما ما در راکت به‌ شکل ۲۴ ساعته تلاش میکنیم تا بهترین محتوایی که درخور کاربران ایرانی باشد را در اختیار شما دوستان قرار گیرد .

حل مشکلات برنامه نویسی

بخش مهمی از مسیر یادگیری یک زبان، بخش حل کردن مشکلات و صحبت با برنامه نویسان دیگر برای بررسی دیدگاه آنها در آن زبان یا ابزار به خصوص است. ما در راکت سعی کرده‌ایم فضایی بین برنامه نویسان حرفه‌ای و افرادی که به تازگی شروع به یادگیری کرده‌اند را کم کنیم . تا با این کار بتواینم یک جامع از برنامه نویسان ایرانی را گردد هم آوریم . شما در بخش بحث و گفتگو راکت میتوانید سوالات مختلف خود را در حوزه‌های مختلف مطرح کنید و به بحث و گفتگو برای حل مشکل یا درک مسئله مشغول شوید .

پادکست های تحت عنوان راکت کست

در کنار ویدیو و متن بخش دیگری هم وجود دارد که بسیار مهم است و آن هم صداست . فواید استفاده از پادکست بر کسی پوشیده نیست، شما با استفاده از پادکست میتوانید از زمان های که تنها قادر به گوش دادن صدا هستید نه کار دیگر، به بهترین نوع ممکن استفاده کنید و به چیزی گوش دهید تا بتوانید چیز جدیدی را فرابگیرید. ما در راکت بخشی تحت عنوان راکت‌کست را راه اندازی کرده‌ایم تا یک سری از دیدگاه های شخصی و همچنین یک سری از مسائل مهمی که می شود تنها با صدا انتقال پیدا کرد را به شما بگوییم . به این شکل شما میتوانید از تمام زمان خود، حتی آن زمانی که پشت فرمان ماشین خود هستید استفاده کنید تا چیز جدیدی فرابگیرید